Strzyżenie damskie w Warszawie

Strzyżenie włosów damskich jest podstawowym zabiegiem, którego celem jest dbanie o kondycję i zdrowie naszych włosów.

Strzyżenie włosów średniej długości odbywa się średnio co 1,5 miesiąca. Krótkie fryzury wymagają częstszego odświeżania, dlatego też strzyżenie włosów krótkich odbywa się co 3 – 4 tygodnie. W przypadku, gdy chcemy zapuszczać włosy, powinniśmy podcinać końce maksymalnie co 2 do 3 miesięcy tak, by zapobiec rozdwajaniu się końcówek. Regularne strzyżenie włosów długich, jest niezwykle istotne, gdyż włosy z rozdwojonymi końcami na całej płaszczyźnie są niezwykle nieestetycznym widokiem (co najczęściej jest wynikiem niewiedzy o tym, jak prawidłowo zapuszczać długie włosy). Średnio każdego miesiąca włosy wydłużają się (rosną) o około 1 cm- 1,5 cm.

cieniowanie włosów

Jeżeli założymy, że będziemy podcinać końcówki co 3 miesiące o 1 cm, to realnie zapuścimy włosy o 2 cm – 3,5 cm , nie dopuszczając do momentu, w którym włosy naturalnie zaczynają się rozdwajać. Istnieje niezliczona ilość fryzur zarezerwowanych dla konkretnej długości, rodzaju i struktury włosów, dlatego też przed rozpoczęciem pracy fryzjer konsultuje z klientką szczegóły, przedstawia swoje propozycje, które w jego ocenie najlepiej współgrają z urodą i podkreślają jej atuty. Jednak profesjonalista powinien zawsze przede wszystkim być nastawiony na uważne „słuchanie” klienta, tak by dzięki temu najlepiej zrozumieć jakie są oczekiwania i potrzeby osoby, która będzie tę fryzurę nosiła na co dzień, by nie miała problemu z układaniem włosów i patrząc w lustro – była zawsze zadowolona.

Strzyżenie włosów krótkich

Krótkie fryzury dają ogromne pole do popisu, jeżeli chodzi o fryzury awangardowe, asymetryczne. Strzygąc włosy krótkie ważnym aspektem oprócz walorów estetycznych jest to by fryzura była dobrana do struktury włosa, to zapewni łatwość samodzielnej stylizacji, przez co krótka fryzura będzie niezwykle praktyczna. Krótkie fryzury np. w stylu „pixie” są odmładzające, często dodają kobiecie „pazura”, mogą być w stylu „rokowym”, innym razem dodają kobiecie klasy. Krótkie włosy mogą być obcięte w bardzo kobiecym stylu lub wręcz „na chłopczycę”. Możliwości jest bardzo wiele.

strzyżenie włosów krótkich

Strzyżenie włosów średniej długości

Najbardziej znaną formą średniej długości fryzur jest dłuższy „bob” czyli „longbob” (lob). Inną bardzo modną ostatnio fryzurą dla średniej długości włosów jest strzyżenie w linii prostej. Wiele fryzur jest również w wersji cieniowanej, np. „shaggy”. Oczywiście to jaka fryzura będzie najlepszym wyborem zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest kształt twarzy. Fryzura bardzo często pełni funkcje modelowania kształtu twarzy.

strzyżenie włosów średniej długości

Strzyżenie włosów półdługich, długich i bardzo długich

Długie włosy od wieków kojarzone są jako najważniejszy atrybut kobiecości. I rzeczywiście jest tak, że zdrowe, gęste i długie włosy wyglądają zjawiskowo pięknie. Strzyżenie długich włosów zapobiega ich rozdwajaniu się, ponieważ ze względu na długość są najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Fryzury dla długich włosów mogą być stopniowane, cieniowane, strzyżone „na prosto”, w linii U lub w linii V. Długie włosy wymagają poświęcenia największej ilości czasu na mycie, pielęgnacje i stylizację, jednak czego się nie robi dla zniewalającego efektu?

włosy długie

Stylista tworząc idealną fryzurę, musi wykazać się bardzo dobrze rozwiniętą wyobraźnią, widzeniem przestrzennym oraz wyczuciem proporcji i poczuciem estetyki. Dobry fachowiec powinien doskonale znać swoje rzemiosło, by sprawnie posługiwać się wieloma narzędziami, stosując rozmaite techniki strzyżeń włosów dobrane między innymi pod kątem faktury i tekstury włosa. Znajomość trendów pozwala wprowadzać w swojej pracy wiele inspiracji, gdyż fryzjerstwo światowe jest na coraz wyższym poziomie.  Każdy dobry fryzjer w Warszawie podąża za trendami, by pod ich wpływem poszerzać swoje umiejętności i wprowadzać nowe inspiracje w pracy. Współczesny fryzjer jest już nie tylko rzemieślnikiem a coraz częściej także artystą, dlatego to, co może ograniczać go w pracy twórczej, to jego własna wyobraźnia.