Artistic Hair by Anna Krzyminska

"Piękno pobudza duszę do działania".

Dante Alighieri

Metamorfoza włosów z efektem WOW!

Celem przeprowadzenia metamorfozy fryzury na poziomie fizycznym jest całkowita zmiana wyglądu włosów i może obejmować zmianę ich długości, struktury czy koloru. Metamorfoza fryzury posiada również podłoże psychologiczne, ponieważ wpływa na zmianę wewnętrznych przekonań na temat własnej atrakcyjności, wpływa na poczucie pewności siebie, poprawę samopoczucia oraz samoakceptacji, co jest przejawem podłoża duchowego. Zmiana wyglądu zewnętrznego bardzo często zapoczątkowuje proces zmian wewnętrznych danej osoby, co wpływa na zmiany w życiu.

Każdą metamorfozę poprzedza konsultacja, by na podstawie uzyskanych informacji zrozumieć jakiego efektu oczekuje klientka. Metamorfoza włosów jest to projektowanie indywidualnie dopasowanej fryzury „szytej na miarę”. Dlatego też usługa tą można nazwać pracą typu „haut couture”. Przy projektowaniu zupełnie nowego wizerunku należy starannie przeanalizować atuty jak i mankamenty urody, oraz to w jaki sposób dana osoba chce być „postrzegana przez świat zewnętrzny”. Czasem zdarza się, że klientka odczuwa silną potrzebę zmiany np. koloru włosów, jednak zupełnie nie wie jakiej dokładnie zmiany oczekuje, oraz na ile jest gotowa a tą zmianę. W tym momencie fryzjer, biorąc na siebie pełna odpowiedzialność za przeprowadzenie procesu  zmiany wizerunku, stara się dokładnie odczytać wewnętrzną gotowość klientki do zmian oraz przedstawia możliwe propozycje zmiany, które będą harmonijne z typem urody bądź pozwolą na wykreowanie nowego charyzmatycznego wizerunku. Dzięki tworzeniu indywidualnych mieszanek farb, spektrum kolorystyczne jest nieograniczone, ponieważ fryzjer dzięki odpowiedniej wiedzy z zakresu kolorymetrii, może uzyskać znacznie więcej odcieni kolorystycznych niż przedstawione w gotowych paletach kolorów.

Do najczęstszych metamorfoz włosów zalicza się:

  • zmianę koloru włosów z jasnych na dużo ciemniejsze lub z bardzo ciemnych na dużo jaśniejsze,
  • koloryzacja kreatywna, czyli zmianę naturalnego koloru włosów na kolor niewystępujący w naturze, np. róż, niebieski, czerwień, zieleń, koloryzacja wielobarwna,
  • zmianę długości włosów, z długich do średnich lub krótkich,
  • przedłużenie włosów krótkich,
  • zmiana struktury włosów z kręconych na proste lub odwrotnie.

Masz pytanie?

Skontaktuj się ze mną!